Sakarya Caddesi Ertuğ Pasajı No : 17/11 Kat : 1 Kızılay/ANKARA
tr

Toner Dolumu Merkezi

08.09.2019
3.919
Toner Dolumu Merkezi

Yazıcılar, dijital dünyadan hemen her şeyin basılı hale getirilmesini sağlayan önemli aracılar olarak vazgeçilmezlerimiz durumundadır. Çok geniş bir kullanım alanına sahip yazıcıların, özellikle yoğun ve sürekli kullanıma yönelik olarak tasarlanmış baskı kalitesi yüksek lazer yazıcılar, ofis çalışmalarının vazgeçilmezi durumundadır. Bununla birlikte bu yazıcıların sağladığı yüksek kaliteli baskılı materyaller, toner kartuşunun mürekkep ömrüyle doğru orantılı bir hizmet sunabilirler. Toner kartuşunun içerisinde bulunan toz, baskının istenilen kalitede yapılmasını sağlayan bir teknolojiyi oluşturur. Zamanla ve yapılan baskı miktarına göre azalarak biten bu tozlar birlikte, toner kartuşu atıl hale gelir. Yeniden alınması önerilen bu toner kartuşunun oluşturduğu maliyetin yüksekliği, bu kartuşun yeniden doldurulabilmesi alternatifi oluşturmuştur. Toner dolumu, azami özen ve dikkat gösterilmesi gereken, aynı zamanda kullanılan malzemenin kaliteli olması gibi detaylar sayesinde, orijinal kartuşun sunduğu hizmete çok yakın bir sonuç oluşturabilir.

Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Toner dolumu, Kartuşun içerisinde bulunan ve lazer baskı olanağı sağlayan özel bir tozun, kartuşun özelliklerini bozmadan titiz bir şekilde yeniden doldurulması işlemidir. Farklı toner kartuşu türlerinin bulunması, bu dolum işleminin sonuçlarının kalitesini de etkileyen bir faktör olarak ortaya çıkar. Drum adı verilen bir tamburun doğrudan kartuşla birlikte üretildiği birleşik kartuş sistemli tonerlerin yanı sıra, drum bölümü kartuştan ayrı olan tonerlerde bulunur. Tonerlerin üzerindeki drumlar, aynı zamanda baskı kalitesini en fazla etkileyen ayrıntıdır. Birleşik kartuş sistemine sahip tonerlerde drumın, toner dolumu sırasında yenilenmesi, yazıcınızın baskı kalitesinin de sürekli olarak korunması anlamına gelir. Bu sebeple yazıcı seçimlerinde, özellikle lazer yazıcı seçerken, birleşik kartuş sistemine sahip toner kullanıyor olmasına dikkat etmeniz, daha uzun ömürlü ve verimli bir kullanım olanağı sunacaktır.

Toner Dolumu Baskı Kalitesini Düşürür mü?

Toner dolumu, doğru teknikler ve doğru malzeme kullanımıyla yapıldığında, orijinale çok yakın sonuçlarla kullanılmaya devam edilen bir lazer yazıcıya sahip olmanızı sağlar. Bu nedenle toner dolumu konusunda da hassas davranmanız, bu konuda uzmanlığını ve hizmet kalitesini kanıtlamış yerlere başvurmanız önemlidir.

Toner dolumu konusunda çok geniş bir müşteri portföyüne sahip olan firmamız, bünyesinde lazer yazıcı bulunduran çok sayıda kurumsal firmanın dolum işlemlerini gerçekleştirebilme potansiyeline sahiptir. Süratli ve nitelikli uzmanlık kullanılarak gerçekleştirilen tüm dolum işlemlerimiz, aynı zamanda en yüksek kalite malzeme kullanılarak gerçekleştirilir. Bu sayede lazer yazıcınızdan en üst düzeyde verim alabilmeniz, ekonomik bir şekilde sağlanabilir. Lazer yazıcıların, özellikle yoğun şekilde kullanılan iş yerleri için seçilirken, mutlaka çeşitli detaylara dikkat edilmesi, kullanımı sırasında verimli ve ekonomik olmasını sağlayacaktır. Yoğun kullanım aynı zamanda tonerin süratli şekilde tükenmesi anlamına geleceği ve bu nedenle ek maliyetlerin artacağı mutlaka hesaplanarak yazıcı seçimi yapılmalıdır. Doğru bir seçim ve yanı sıra, alanında uzmanlaşmış firmamızın sunduğu toner dolumu hizmetleri sayesinde, ekonomik ve verimli bir yazıcı kullanım olanağı ortaya çıkacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: